Recenzje programów

Wpis

czwartek, 21 lutego 2013

Thunderbird

 

Zaawansowani użytkownicy też znajdą coś dla siebie, Thunderbird jest bowiem wysoce konfigurowalny. Jest to oprogramowanie open-source, a zatem deweloperzy i eksperci z całego świata cały czas pracują nad usprawnianiem jego funkcjonalności. Jest oczywiście opcja, by aktualizacje dokonywały się automatycznie.

 

Thunderbird, dziecko twórców Firefox’a,  należy do najpopularniejszych klientów pocztowych, bynajmniej nie bez powodu. Jego główną zaletą jest przejrzysty interfejs, w ramach którego poszczególne wiadomości i wyniki wyszukiwania przeglądane mogą być w kartach, co umożliwia sprawną nawigację między mailami. Wiadomo jednak, że prostota i intuicyjność obsługi to tylko część sukcesu – równie istotna jest również funkcjonalność. A pod tym względem Thunderbird też nie zawodzi.

 

Na wysokim poziomie stoją zabezpieczenia przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem i phishingiem, program obsługuje ponadto kanały RSS i mający go zastąpić ATOM, sprawdza na bieżąco pisownię czy też po wykryciu w trakcie redagowania wiadomości słowa „załącznik” (lub podobnego) przypomina, by go rzeczywiście załączyć. Na łatwość obsługi w dużym stopniu wpływają zaawansowane mechanizmy wyszukiwania i filtrowania maili. Warto też odnotować, że istnieje możliwość stosowania różnorakich motywów, co może nie ma szczególnego znaczenia z technicznego punktu widzenia, ale z pewnością cieszy oko. Ogromną zaletą Thunderbird’a jest również szybkość jego działania i stabilność.

 

Ale to nie wszystko. Jego funkcjonalność da się rozbudować w bardzo łatwy i intuicyjny sposób – instalując darmowe dodatki, które można przejrzeć i wgrać z poziomu nowej karty. A wybór jest pokaźny – istnieje w sumie ponad tysiąc rozszerzeń.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
progrecenzje
Czas publikacji:
czwartek, 21 lutego 2013 22:50

Polecane wpisy

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa